Okna dachowe

Okna dachowe Fakro
OKNA O PODWYŻSZONEJ OSI OBROTU FTH-V
Okno FTH-V to zupełnie nowe okno dachowe na światowym rynku. Konstrukcja jest podobna jak w oknach obrotowych, ale oś obrotu znajduje się powyżej połowy wysokości okna. Podniesienie osi obrotu oraz innowacyjny, zgłoszony do opatentowania system wspomagania zawiasów powodują, że dolna część skrzydła pełni funkcję okna klapowego. Dzięki temu łatwo podejść do krawędzi otwartego okna. Górna część skrzydła pełni rolę dodatkowego doświetlenia. Wysokość okna do 200 cm eliminuje potrzebę zespalania okien w pionie, jak również dobrze komponuje się w zespoleniu z kolektorami słonecznymi FAKRO.
OKNA O PODWYŻSZONEJ OSI OBROTU Z NAŚWIETLEM DOLNYM
To również nowe rozwiązanie konstrukcyjne na rynku okien dachowych. W jednej ościeżnicy okna umieszczone są dwa skrzydła. Skrzydło górne otwierane jest obrotowo, a oś obrotu znajduje się powyżej połowy wysokości okna. Posiada automatyczny nawiewnik V40P. Skrzydło dolne jest nieotwierane, posiada pakiet szybowy z wewnętrzną szybą laminowaną. Okno zastępuje konieczność zespalania okien w pionie, oferując większą powierzchnię doświetlenia. W standardowym zespoleniu szerokość elementu łączącego wynosi 30 cm, natomiast w oknie z naświetlem 15 cm. Okno oferowane w rozmiarach o wysokości do 250 cm. Jedyne okno dachowe na rynku, które po zamontowaniu w dachu o nachyleniu 30°- 43° spełnia warunki normy DIN 5034-1*, zgodnie z którymi dolna krawędź okna ma być na wys. do 95 cm, a górna krawędź okna na wys. minimum 220 cm od podłogi.
OKNA BALKONOWE
Okno dwuskrzydłowe, w którym górne skrzydło otwierane jest w sposób uchylny, płynnie do kąta 45° lub zastosowane jest okno obrotowe o podwyższonej osi obrotu. Dolne otwierane jest do przodu wraz z bocznymi barierkami. Otwarte skrzydła tworzą balkon na poddaszu. Duży rozmiar okna balkonowego zapewnia znakomite doświetlenia wnętrza. Duży kąt otwarcia górnego skrzydła oraz wysuwane dolne umożliwiają swobodne podejście do krawędzi balkonu. Przy zamkniętym oknie barierki balkonu chowają się w oknie i nie wystają ponad dach.
KOLEKTORY SŁONECZNE
Solary słoneczne zamieniają naturalną energię słoneczną w ciepło, które może być wykorzystywane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a także do wspomagania ogrzewania. Kolektory to doskonałe rozwiązanie zmniejszające koszty użytkowania budynków i chroniące środowisko naturalne.
OKNA UCHYLNO OBROTOWE FPP preSelect
FPP preSelect® to okno uchylnoobrotowe nowej generacji posiadające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła: uchylną oraz obrotową. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0° do 35° co umożliwia swobodny dostęp do otwartego okna. Funkcja obrotowa pozwala na obrót skrzydła o 180° i służy między innymi do mycia zewnętrznej strony szyby. Nowatorski system okuć gwarantuje pełną stabilność skrzydła w obu funkcjach otwierania.

Promocje i licznik

Promocje
Rozmiar: 46468 bajtów
Naszą stronę odwiedzono już

Katalog sklepów