Dachówki ceramiczne

Dachy ceramiczne

Dachy ceramiczne Roben

Dachówka cermaiczna BERGAMO
Płaska dachówka idealnie odpowiadająca aktualnym trendom budowlanym, preferującym minimalizm zwartych w formie budynków przykrytych nieskomplikowanym dachem, równie prostym co całość bryły. To właśnie kształt dachówki w połączeniu z uznanymi od wieków walorami ceramiki sprawia, że jest optymalnym wyborem dla tych inwestorów, którzy stawiają na nowoczesne budownictwo, ale nie rezygnują z wysokiej jakości.
Dachówka ceramiczna PIEMONT
Klasyczny design z nowoczesnym akcentem spłaszczonej fali sprawia, że dobrze komponuje się z bryłami budynków utrzymanych zarówno w bardziej tradycyjnej jak i współczesnej stylistyce. Doskonała zarówno na nowe, jak i remontowane dachy, ułatwia krycie trudnych miejsc połaci takich jak kosze, o czym decyduje duża przesuwność – zaleta techniczna wyróżniająca dachówki tego systemu.
Dachówka cermaiczna MONZAplus
MONZAplus uosabia najwyższy standard jakości o nienagannej perfekcyjnej powierzchni pokrytej kolorową angobą. Zawdzięcza popularność dużemu rozmiarowi. Szybszy oraz sprawniejszy montaż pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
Dachówka ceramiczna BORNHOLM
Dachówka o kształcie litery S, inaczej nazywana holenderką. Doskonały wybór w przypadku obiektów bardziej tradycyjnych, nawiązujących do stylistyki klasycznej i zabytkowej. Spodoba się również tym, którym podoba się klasyczna, wyraźna fala.

Dachówki ceramiczne CREATON

TITANIA
Dachówka ceramiczna wielkiego formatu.

-Dachówka wielkiego formatu o idealnych proporcjach
-Tolerancja przesuwu wynosząca ok. 43 mm daje możliwość dużego dostosowania rozstawu łat na połaci, co przyczynia się do usprawnienia prac dekarskich.
-Charakteryzuje się tzw. „formatem 10”, czyli ponadprzeciętnym zużyciem na m², które wynosi 9–10,1 szt. dzięki czemu stosunek ceny do wydajności pozostaje optymalny.
-Unikatowa konstrukcja zamków górnych i bocznych zapewnia szczelność i trwałość dachu.
-Bezpieczeństwo pokrycia dachu przy kącie nachylenia połaci już od 10° (przy zastosowaniu dodatkowego zabezpieczenia).
SIMPLA
Nowoczesna dachówka płaska w rozmiarze XL.

-Dachówka wielkiego formatu o idealnych proporcjach ok. 300 x 500 mm.
-Ponadprzeciętne zużycie 10,4 – 11,4 szt./m² przyspiesza prace dekarskie.
-Perfekcyjna konstrukcja zapewnia optymalną wentylację połaci, wyjątkową szczelność i elastyczny montaż.
-Tolerancja przesuwu 28 mm pozwala na estetyczne dopasowania dachówek do każdego rodzaju dachu.
-Dzięki rozbudowanym i szczelnym zamkom, przy użyciu odpowiedniej membrany marki CREATON, można ją instalować na połaci o nachyleniu już od 10°.
-System spodnich żeber i mostków zwiększa wytrzymałość całego dachu.
Dachówka holenderska płaska
Ceramiczne dachówki holenderki płaskie są odmianą popularnej esówki. Łączą w sobie klasyczną elegancję z nowoczesnym wyglądem. Swoją formą nawiązują do włoskiej architektury renesansowej i znakomicie komponują się z tradycyjnym budownictwem.
Dachówka płaska
Płaskie dachówki ceramiczne na dachu prezentują się niezwykle estetycznie. Nowoczesne, minimalistyczne formy tworzą na połaci wrażenie jednolitej, gładkiej faktury. Modele tego typu można ułożyć na dwa sposoby – tradycyjnie lub z przesunięciem o połowę. To zapewnia większą swobodę w kształtowaniu estetyki budynku.
Dachówka marsylka
Dachówki typu marsylka inspirowane są XIX-wieczną dachówką zakładkową o dwóch żłobkach Z1, która jest prototypem wszystkich modeli tego rodzaju. Ten znakomity projekt cieszy się uznaniem inwestorów już od prawie 150 lat.
Dachówka esówka
Dachówki esówki wyróżnia charakterystyczny, falowany kształt, przypominający literę „S”, od którego bierze się ich nazwa. Dzięki niemu gotowy dach nabiera atrakcyjnego, estetycznego wyglądu.
Dachówka karpiówka
Dachówki karpiówki to modele ponadczasowe. Ich charakterystyczny kształt wyróżnia się owalnym, prostym lub ostrym zakończeniem. Na dachu układane są gęsto w „łuskę” lub „koronkę”. Dachówki te doskonale sprawdzą się na dachach o skomplikowanych kształtach, z wieloma załamaniami połaci. Niewielkie wymiary karpiówki gwarantują komfort jej formowania.
Dachówka specjalna
Dachówka posiada dekoracyjny kształt historycznej sercówki, który jest idealny pod względem funkcjonalnym. Gładka i aksamitna powierzchnia naturalna w kolorze wypalonej gliny perfekcyjnie sprawdza się podczas renowacji zabytkowych dachów.
Realizacja projektu: PrestoMedia.pl